Archyvas 2014

„Jotvos vartai” prie piliakalnio sutraukė daugiau žiūrovų, nei telpa didžiausiame Alytaus stadione

Trečias kartas nemelavo – taip galima būtų apibūdinti trečiąjį „Jotvos vartų“ festivalį, kuris paskutinį birželio savaitgalį vyko prie Pirmojo Alytaus piliakalnio.

Su permainingais orais ir pasaulio futbolo čempionatu kovojęs renginys savo „mūšį“ laimėjo – pagrindinėje, ypač vakarinėje dalyje jį stebėjo daugiau žiūrovų, nei galėtų sutilpti į centrinį Alytaus miesto stadioną.

„Šiemet daugiau ir žiūrovų, ir festivalio dalyvių“, – su Alytausgidas.lt sėkme džiaugėsi viena pagrindinių Alytaus švenčių ir turistų traukos centrų tampančių „Jotvos vartų“ rengėjas Tomas Sutkaitis. Šio alytiškio kvietimu Dzūkijos sostinę savo pasirodymams pasirinko Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos, Estijos, Ukrainos ir kitų šalių karybos istorijos entuziastai, savo žiniomis, gaminiais ir kūryba dalinosi amatų bei etnokultūros žinovai.

„Iš Lvovo važiavome pusę paros, jokių trukdžių nepasitaikė nė kelyje, nė muitinėse, o jūsų renginys maloniai nustebino, tokio reiktų ir pas mus“, – kalbėjo Ukrainos kovotojus atvežusių autobusų vairuotojai.

Vienas ukrainiečių karių, Dmitrij Šalimov, nugalėjo vėlyvųjų viduramžių kovose ir laimėjo senovinę piniginę su diržu. „Excalibur“ kalaviją ir ankstyvųjų viduramžių kovas laimėjo vilnietis Marius Buda, antras – taip pat vilnietis, tačiau Pirmame Alytuje registruotai „Jotvos sūnų“ senovės baltų karybos draugovei priklausantisMartynas Sviklas, trečias – Tomek Tomkol iš Lenkijos.

Lankininkų vyrų kovose taikliausias buvo Vasilij Nikitik, o tarp moterų – Katia Atkajeva iš Baltarusijos. Jotvingių galiūnų aikštelėje geriausia sekėsi alytiškiuiAntanui Jodaugai.

Šaltinis „Alytaus Gidas“ 2014.06.29

Jotva – žemė gyva atmintyje žmonių, išlaikiusių paprastumą ir laisvės pojūtį. Šios žemės vartų kariai saugo šalį nuo visokio blogio ir pikto ir atveria juos tik tiems, kurie ateina su taika ir bičiulyste. 
Šiemet festivalis „Jotvos Vartai“ įgauna naują pavidalą – išaugdamas iš XII-XIII amžiaus rėmų laiko tiltais keliauja į XVIII a. taip pat XXa. pradžią bei šiuos laikus. Festivalyje matysite šių amžių karius bei jų buitį, galėsite nusifotografuoti, klausyti paskaitų, stebėti, paliesti, pabandyti įvairiausius amatus, karinę ginkluotę bei šarvus, ratinę karinę techniką, paragauti viduramžių patiekalų, išbandyti akies taiklumą šaudant lanku arba kovoje dėl stipriausiojo jotvingio titulo. 
Jūsų lauks ir pamėgtas viduramžių žonglierius bei juokdarys, labiausiai prasižengusių – viduramžių teismas, o gal net ir budelio kirvis. 
Šiemet festivalyje daug dėmesio skiriame mūsų bičiuliams iš kaimyninių valstybių ypač Ukrainos. Atvykime ir palaikykime juos. 
Apie 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos.