JV_h_01
Image is not available
Liepos 16 - 17d.
JV_h_02
Image is not available
Princesės ir žirgai
JV_h_03
Image is not available
Rungtys galiūnams
JV_h_04
Image is not available
Senoviniai amatai
JV_h_05
Image is not available
Didysis Jotvos pilies mūšis
JV_h_06
Image is not available
Vakaro ugnys
JV_h_07
Image is not available
Muzikos koncertai
JV_h_08
Image is not available
Kovos ratas
JV_h_09
Image is not available
Narsūs Jotvos pilies gynėjai
JV_h_10
Image is not available
Senoviniai amatai
JV_h_11
Image is not available
Raitelių meistriškumo rungtys
JV_h_12
Image is not available
Rungtys galiūnams
JV_h_13
Image is not available
Seniausi Pabaltijos gyvūnai
JV_h_14
Image is not available
Šokių mokymas
JV_h_15
Image is not available
Viduramžių bausmės
JV_h_16
Image is not available
Viduramžių šokiai

JOTVOS VARTAI – TAVO VARTAI Į MŪSŲ ISTORIJĄ

„Jotvos vartai“ tai didžiausias gyvosios istorijos festivalis pietų Lietuvoje skirtas Alytaus miesto istorijai bei čia gyvenusiai jotvingių tautai pagerbti. Tai  miesto tapatumo bei identiteto išraiška per gyvąją istoriją, etninę kultūrą bei tradicijas. 

Kasmet besikeičianti ir atsinaujinanti renginio programa kviečia įsitraukti renginio lankytoją ir kurti festivalį kartu su renginio dalyviais. Atsisakydami prekybininko – pirkėjo santykio mes vis labiau tampame bendruomenės dalimi. Šiandien festivalio bendruomenės, rytoj- visos mūsų miestiečių ir tautiečių bendruomenės. Festivalio lankytoją vis labiau skatiname domėtis, klausti, išbandyti amatus ir įsitraukti į renginio veiklas: senovės amatus bei amatų dirbtuves, šokių ar jaunojo kario mokymus, pilies puolimo komandos pasiruošimą, paskaitas, lankininkų varžybas, įvairius konkursus ir kitas veiklas. fg 

Renginys skirtas be išimties visiems tiek jauniems tiek seniems – tiems kurie domisi istorija, tradicijomis, etnine kultūra, archeologija. Visiems kurie yra žingeidūs ir aktyvūs kultūros vartotojai.

Ypatingą dėmesį skiriame jaunimui bei jaunoms šeimoms. Čia visuomet galėsite rasti daugybę veiklų, kuriomis galėsite užsiimti, pasimokinti, parsinešti atminimui kažką mielo sau ir savo artimiesiems. 

Kasmet festivalio savanorių komandoje suburiamas aktyvus jaunimas iš vietos švietimo įstaigų, kurie su dideliu entuziazmu prisideda prie sklandaus projekto veiklų įgyvendinimo.

Mes taip pat skatiname dailiųjų amatų programas baigusius ar tautinio paveldo sertifikatą turinčius amatininkus renginio lankytojams pristatyti kūrybinį procesą bei darbus  amatų dirbtuvių metu bei renginio amatų mugėje realizuoti savo padarytus kūrinius.

Visi kartu atverkime vartus į mūsų istoriją!

programa

2022 metų Liepos 16 - 17 dienomis.

Informacija ruošiama

Mūsų partneriai ir rėmėjai

PREKYBININKAMS

Liepos 16-17 dienomis festivalio „Jotvos vartai“ metu organizuojama tautodailininkų bei prekybininkų mugė.

Prekybos vietos išdėstytos taip, kad prekybininkai visuomet yra festivalio renginių sūkuryje.    Mugėje pirmenybę teikiame išskirtinių dirbinių kūrėjams,  tautodailininkams, turintiems tautinio paveldo sertifikatus, skatiname pradedančius senovinių dirbinių gamintojus. Taip pat mielai laukiami kulinarinio paveldo atstovai. Prekybos vietos paskirstomos sutartinai pagal užimamą prekybininko plotą. Prekiauti mugės metu renginio teritorijoje ir prieigose leidžiama tik su organizatoriaus patvirtintais leidimais bei sumokėjus dalyvio mokestį. Mokestis bus imamas už dalyvavimą mugėje, nepriklausomai nuo prekybos laiko.

Savanoriams

Kviečiame tapti Jotvos Vartų savanorių komandos dalimi ir prisidėti prie didžiausio gyvosios istorijos renginio pietų Lietuvoje įgyvendinimo.

KODĖL TURĖČIAU IR KĄ VEIKSIM? Festivalyje daug priežiūros, tvarkymo ir ypatingai pasiruošimo darbų, kurių metu savanoriai turės galimybę pabendrauti su festivalio dalyviais, partneriais ir rėmėjais. Turėsite galimybę įgyti komandinio darbo įgūdžių, praktikos organizaciniuose darbuose, gauti praktikos pažymėjimą ir žinoma gerai praleisti laiką su naujais draugais. Uoliausių laukia skatinamieji prizai. Festivalis „JOTVOS VARTAI“ siekia suburti atsakingų, pozityvių, motyvuotų, iniciatyvių ir nebijančių bendrauti savanorių komandą, kuri būtų pasirengusi visada padėti renginio svečiams ir organizatoriams. Patirtis nėra būtina. Kai kuriais atvejais patirties neturėjimas yra potencialių savanorių privalumas.

Kontaktai

Mugės darbo laikas:

Liepos 16 -17 d. 

Dainų Slėnis, J. Basanavičiaus g., Alytus

Registracija bei informacija:

El. paštu: info@argostudio.lt

Tel. +370 650 81648

Renginio vieta